Ремонт квартир в Ірпені, Бучі

(095) 215-67-83

(095) 466-16-42

(097) 775-35-62

Скільки сохне напівсуха стяжка підлоги?

 Більшість бетонних сумішей містять у собі води набагато більше, ніж потрібно для гідратації цементу. Стяжка підлоги, виконана традиційним способом, містить води на 50-60% більше, ніж необхідно для нормального дозрівання цементного каменю.                                                                                                                                                                                             
Ця зайва вода додається в розчин спеціально для досягнення пластичності розчину – для зручності його укладання та розрівнювання. Це тягне за собою як мінімум три серйозні недоліки: 1. Завищене водоцементне (В/Ц – відношення маси води замішування до маси цементу в розчині) відношення негативно впливає на кінцеву міцність цементного каменю. 2. Завищене водоцементне відношення призводить до того, що цементний камінь стає менш пористим, але при цьому лист стяжки стає більш схильний до розтріскування. 3. Третій недолік підвищеного В/Ц полягає в тому, що зайва вода, яка не вступила в реакцію гідратації цементу, тривалий час рясно виділяється зі стяжки, роблячи клімат у приміщенні надмірно вологим. Це часто перешкоджає проведенню подальших оздоблювальних робіт у приміщенні. Так само підвищена вологість у приміщенні протягом тривалого терміну негативно впливає на матеріали, що зберігаються на об’єкті. Конденсат, що випав, згубно впливає на поверхні з гіпсу (гіпсові штукатурки, гіпсокартон, шпаклівки). Листи гіпсокартону, змонтовані на стелях і стінах, вбирають вологу і надалі при висиханні можуть деформуватися. Вироби з масиву дерева (паркет, дверні блоки) категорично не рекомендується не лише монтувати в такому приміщенні, а й навіть зберігати в упаковці. Що ж до укладання фінішних покриттів на саму стяжку, то більшість підлогових покриттів (не тільки паркет) так само вимагають певної норми вологості стяжки вище якої підлогове покриття укладати не рекомендується. Таким чином, питання швидкості висихання стяжки – це питання швидкості та якості будівництва.

  Є кілька факторів, що впливають на швидкість висихання стяжки:

  1. Відносна вологість у приміщенні – головний фактор, який впливає на час висихання стяжки. За визначенням, відносна вологість – це міра кількості водяної пари, що знаходиться в повітрі щодо кількості водяної пари який він може додатково вмістити в себе перш ніж досягне насичення при певній температурі. Чим вище вологість у приміщенні, тим повільніше висихатиме стяжка.
  2. Температура у приміщенні – це теж дуже важливий фактор, що впливає на швидкість випаровування води зі стяжки. Висока температура це теж дуже важливий фактор, що впливає на швидкість випаровування води зі стяжки. Висока температура
  3. Швидкість повітряного потоку також має великий вплив на швидкість висихання стяжки за рахунок того, що швидко видаляє вологе повітря з приміщення і, обдуючи поверхню стяжки теплим повітрям, додатково сприяє випару вологи з поверхні стяжки.

     Звичайно напрошується думка про те, що для того, щоб швидко висушити стяжку, потрібно відкрити вікна, влаштувати протяг і додатково поставити теплові гармати, направивши їх на поверхню стяжки.Категорично не можна цього робити з двох причин:

  • По-перше, обдування стяжки спрямованим повітрям з теплових гармат призведе до нерівномірного висушування листа стяжки, до його розтріскування і “кручення”. Ділянки стяжки (особливо якщо це шар менше 5 см) під впливом внутрішніх сил, нерівномірно деформуються, піднімаються над основою (навіть якщо це контактна стяжка). Надалі, при простукуванні такі ділянки, як кажуть професіонали, “бухтять”. Забезпечити рівномірне “не агресивне” провітрювання приміщення теж не завжди можна тому, що на вулиці може бути мінусова температура. Максимум що можна дозволити взимку, це включити вентиляцію і поставити гармати соплом до стелі.
  • По-друге, спрямоване гаряче повітря з теплової гармати, залишеної на ніч, може настільки висушити ділянку стяжки, що зовсім не залишить у ній достатньої кількості води для гідратації цементу. Цементний камінь тут не набере міцність. До речі, такий самий ефект можна отримати кристалізувавши (заморозивши) воду.

  Таким чином, ми потрапляємо до замкненого кола. З одного боку, потрібно швидше розпочинати фінішні роботи, з іншого боку у приміщенні волого, стяжка мокра, а сушити її не можна. Отримати суху стяжку без примусового сушіння надто довго. Згідно з нормами, швидкість висихання стяжки виконаної традиційним способом при температурі +20С та відносній вологості 50% становить 1 мм на добу до товщини шару стяжки 40 мм та по 0,5 мм на добу після 40 мм. Розрахунковий час сушіння для стяжки товщиною 50 мм становитиме 4-6 тижнів. Що робити?!                                                                                  

  Очевидною перевагою в плані швидкості висихання має стяжка підлоги, виконана по “напівсухий” технології. За такою стяжкою можна ходити вже за 8-10 годин. Через добу вона набирає достатньо міцності, щоб повноцінно продовжувати роботи на об’єкті.

   Зайва вода з напівсухої стяжки випаровується лише 2-3 дні. Така швидкість обумовлена тим, що зайвої води в розчині було мало і через більшу пористість стяжки.

  В ідеалі для того, щоб не піддавати виконане оздоблення та матеріали короткочасному перезволоженню ми рекомендуємо наступного дня накрити стяжку поліетиленовою плівкою. Це корисно і для самої стяжки. Якщо ж роботи з влаштування стяжки виконуються на вулиці (на покрівлі), накривати плівкою стяжку слід обов’язково. Це запобігає надмірно швидкому випару води зі стяжки. При цьому за ці 2-3 дні стяжка набирає міцність до 70% від розрахункової та основний процес гідратації цементу вже завершено. Залишкову міцність стяжка добере протягом 4-х тижнів витрачаючи невелику кількість залишкової вологи в собі, а також використовуючи вологу з атмосфери.                                                                         

 Стяжка підлоги, виконана напівсухим механізованим способом, є найшвидшим, технологічним і дешевим способом вирівнювання підлоги..

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.