Ремонт квартир в Ірпені, Бучі

(095) 215-67-83

(095) 466-16-42

(097) 775-35-62

Як правильно клеїти шпалери?

Який порядок робіт при обклеюванні стін шпалерами? Вивчаємо процес у деталях: як правильно клеїти шпалери? А головне, як робити це просто та швидко.

Для правильної поклейки шпалер необхідно дотримуватися технології. Шпалери клеять або на голу поверхню, або до основи, що залишилася від попередніх шпалер. Є інший варіант – використовувати спеціальний папір для обклеювання стін та клеїти шпалери на нього. Стіну, особливо фарбовану або зі слідами старих шпалер, потрібно підготувати для нового обклеювання.

Завдання – зробити поверхню чистою, рівною та злегка шорсткою, щоб шпалери не відшаровувалися від неї та утворилося гладке покриття. Якщо фарба відшаровується, її потрібно видалити. Якщо є тріщини, їх треба зашпатлювати. Для вирівнювання поверхні застосовують штукатурку. Найпростіше працювати зі шпалерами на флізеліновій основі – достатньо нанести клей лише на стіну.

Как правильно клеїти шпалери? Підготовка рулонів

Отже, ви зняли старі шпалери і підготували стіну до обклеювання. Тепер необхідно взяти до рук рулони, принесені з магазину. Напевно, ви вже заміряли висоту стін, коли намагалися розрахувати потрібну кількість рулонів для вашої квартири. Довжина рулону шпалер зазвичай становить 10 метрів, так що кожен рулон вам доведеться розрізати приблизно на три частини (стандартна висота стель – 2,7 метра).

Зберігайте етикетку! Йдеться про листок паперу з назвою та технічною інформацією, що знаходиться під плівкою – упаковка будь-якого рулону шпалер. Вказаний на етикетці номер партії дозволить точно “потрапити у відтінок” при покупці додаткового рулону. Якщо потрібна стиковка малюнка, необхідно передбачати невеликий запас по довжині. Обрізки можуть стати в нагоді для обклеювання простінків, ділянок над дверима, під вікнами і т.д.

Залишки шпалер про всяк випадок слід зберегти. Але вони – на жаль – не допоможуть вам купити такий самий рулон, якщо виникне необхідність в оновленні великої ділянки стіни. Нехай у кімнаті буде душно! Не потрібно провітрювати щойно обклеєне шпалерами приміщення щонайменше добу. Шпалери не люблять протяг та коливання температурного режиму. Полотна можуть запросто відвалитися від стін, не встигнувши висохнути. Всю роботу доведеться переробляти наново.

Як правильно наносити клей на шпалери?

Якщо ви обклеюєте стіни шпалерами з паперовою основою, клей потрібно наносити на неї. Найпростіше це робити на довгому столі, але можна і на підлозі. Смуги з шаром клею складають навпіл, не перегинаючи (щоб утворилися складки). Протягом 10 хвилин вони просочуються клеєм. Якщо ви маєте справу зі стіною, яка раніше була пофарбована, для закріплення ефекту краще нанести тонкий шар клею і на неї – не лише шпалери. Інший варіант – покрити її ґрунтовкою або слабким розчином того ж шпалерного клею. Шпалери з флізеліновою основою прикріплювати набагато простіше, клей при цьому потрібно наносити лише на стіну.

Шпалери – один з найважливіших інструментів, який полегшує життя майстру, що наклеює шпалери. Шпалер допомагає швидко розігнати бульбашки, що неминуче утворюються при накладанні полотна на стіну. Порядок дій наступний: провести шпалерним шпателем зверху вниз по центральній частині полотна. Далі, розгладити рухами вліво (вправо) та надійно зафіксувати шпалери на стіні. Процес обклеювання займає лічені хвилини.

Монтаж шпалер

Клей потрібно витирати одразу! Якщо ви нанесете на рулон або стіну занадто велику кількість клею, то він «вилазитиме» на стиках полотен, і його доведеться видаляти (наприклад, сухою чистою ганчіркою). Іноді це критично, але деякі матеріали покриття можуть у результаті безнадійно зіпсуватися. Йдеться насамперед про текстильні шпалери. Їх складно наклеїти любителям – краще доручити цю справу професіоналам своєї справи.

Нюанси поклейки шпалер

Правильний клей. Дуже важливо точно розрахувати не лише кількість рулонів, а й загальну кількість пачок клею. При розведенні клею водою необхідно виконувати інструкції на упаковці. Інакше клей вийде занадто густим (і тоді його не вистачить) або надміру рідким – у цьому випадку шпалери погано триматимуться на стіні, а можливо, і зовсім відваляться. Кожух розетки. Складність при монтажі шпалер – це розетки та вимикачі на стінах. Обійти їх не вдасться. На самому початку процесу потрібно відключити електрику, викрутити кожухи. Коли ж справа дійде до місця, де знаходиться розетка або вимикач, потрібно закріпити смугу шпалер у верхній частині стіни і зробити в потрібній точці розріз хрест-навхрест. Пізніше ви можете вирізати отвір певної форми і прикрутити на місце знятий кожух.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.