Ремонт квартир в Ірпені, Бучі

(095) 215-67-83

(095) 466-16-42

(097) 775-35-62

Як зняти старі шпалери зі стін легко та швидко!

Ремонт у квартирі асоціюється у більшості людей зі зміною шпалер. Незважаючи на довговічність сучасних покриттів, рано чи пізно полотно втрачає лиск, рельєф стирається, та й набриднути може з роками. Щоб замінити шпалери, необхідно попередньо видалити старі полотна та подготовить стеныдо нової поклейки. Але як зробити це правильно, і для чого взагалі потрібна зайва робота, якщо можна новий шар наклеїти поверх старого? На ці запитання я відповім у статті нижче.

Навіщо видаляти шпалери

Якщо старе покриття почало відшаровуватися, відходити від стіни або взагалі відриватися на стиках – питання зняття полотен перед обклеюванням новими не варто. А буває так, що старі шпалери міцно сидять на стіні, але з’явилося бажання поміняти обробку, або змінити колірну гаму приміщення. Саме собою виникає питання, навіщо знімати міцно приклеєне покриття зі стіни, якщо під ним вирівняна та правильно підготовлена ​​поверхня? Існує три основні причини, розглянемо кожну з них докладніше.

  • Загальний вигляд міцного покриття оманливий. У кожного полотна є ділянки відходження від поверхні. Просочуючи клеєм для наступного шару шпалер, ділянки будуть розростатися, що призведе до відклеювання шпалер.

  • При нанесенні клею на голу стіну склад вбирається, завдяки чому шпалери швидко схоплюються та висихають. Клей, нанесений на неприбране покриття, розм’якшить структуру, такий склад довго сохне. Результатом стануть пухирі та порожнечі на поверхні оздоблення.
  • Під обробним матеріалом нерідко розвиваються благополучні умови для появи хвороботворних бактерій (грибок, цвіль). Застосування спеціальних засобів під покриття знижує ризик, проте іноді вони не допомагають. У таких випадках рекомендується видалення нальоту та знезараження стіни безпосередньо перед обробкою.

Снятие обоев со стены

При нанесенні клею на голу стіну склад вбирається, завдяки чому шпалери швидко схоплюються та висихають. Клей, нанесений на неприбране покриття, розм’якшить структуру, такий склад довго сохне. Результатом стануть пухирі та порожнечі на поверхні оздоблення.

  • Під обробним матеріалом нерідко розвиваються благополучні умови для появи хвороботворних бактерій (грибок, цвіль). Застосування спеціальних засобів під покриття знижує ризик, проте іноді вони не допомагають. У таких випадках рекомендується видалення нальоту та знезараження стіни безпосередньо перед обробкою
    • Видалення паперових шпалер ускладнюється малою міцністю полотна, вони не знімаються одним листом, рвуться, тому скористайтесь одним із зручних способів демонтажу. Якщо тепла вода з додаванням оцту не допомагає позбавитися матеріалу, нанесіть на шпалери спеціальні засоби для зняття шпалер. Вони глибше проникають, розчиняючи клей, сприяють швидкому зняттю полотна. Також у роботі допоможе парогенератор або парова праска, оброблені парою шпалери простіше відокремлюються від стіни. У дуже важких випадках, коли шпалери були приклеєні з порушенням технології, скористайтеся шліфувальною машиною зі спеціальною насадкою.
    • Видалення рідких шпалер – проста процедура, вам знадобиться тільки пульверизатор з водою і ємність, в яку ви зберете знятий матеріал.
    • Видалення склошпалер – процес непростий. Такі шпалери видаляються лише спеціальними засобами, що розчиняють клейкий шар скловолокна.
    • Видалення шпалер із гіпсокартону ускладнюється складом гіпсокартону та його вразливістю перед водою. Шпалери з такої основи знімайте за допомогою спеціального розчину.

    Особливості видалення шпалер зі стін

    Незалежно від матеріалу шпалер, які потрібно видалити зі стіни, важливо дотримуватися правил, які захистять від помилок та неприємностей.

    • Перед початком робіт вимкніть електрику та закрийте розетки.
    • Змочуйте поверхню невеликими ділянками, щоб стіна не встигала висохнути.
    • Після зняття шпалер помийте стіни від залишків клею.
    • Якщо користувалися шліфувальною машиною, перевірте основу на предмет пошкоджень, перш ніж приступати до поклейки нового шару шпалер.

    Використання цих простих прийомів допоможе виконати демонтаж покриття швидко та без особливих складнощів.

    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.