Ремонт квартир в Ірпені, Бучі

(095) 215-67-83

(095) 466-16-42

(097) 775-35-62

Види перерізу кабелю та підбір автомата. Основні типи з’єднань

У цій статті Ви дізнаєтеся про те, які бувають види перерізу кабелю та автомати для його захисту. Також Ви дізнаєтеся, чому не можна паяти, скручувати або зварити дроти.

Для того, щоб Ваше проведення проводило тривалий термін, 1 квадратний міліметр перерізу повинен проводити тривалий сумарний струм не більше 9А. Якщо перевести все в потужність, то за допомогою жили з розміром перерізу 1 мм², потрібно з’єднувати прилади потужність не більше 2 кіловат.

Переріз кабелю. Як правильно вибрати?

Види перерізу кабелю

Для освітлення використовують кабель товщиною перерізу 1.5 мм². Для живлення розеток, балконів та кондиціонерів використовують кабель завтовшки жили 2.5 мм². Електричні духовки вимагають кабель із товщиною жили 4 мм². Для варильних панелей та проточних водонагрівачів – 6 мм². Кабелі для розеток можна з’єднувати, розривати, відгалужувати. Кабелі для духовок, варильних панелей та проточних водонагрівачів не можна розривати, з’єднувати та організовувати відгалуження. Тобто, кабелі товщиною перерізу від 4 мм використовуються для живлення силових приладів. При цьому для кожного силового приладу потрібно ставити окремий кабель, що йде безпосередньо від щитка, а також окремий автомат. Немає винятків, коли на силовий кабель потрібно вішати два або більше приладів.

Як правильно вибирати автомат?

Багато хто запитує, чому кабель не повинен нагріватися? Все дуже просто, при сильному нагріванні порушується ізоляція кабелю. Спершу вона стає крихкою, а потім розпадається на дрібні шматочки. Відповідно дроти зімкнуться, що призводить до короткого замикання, а в гіршому випадку до пожежі. Тому правильний вибір автомата дуже важливий момент при прокладанні електричних проводів у приміщенні. Все дуже просто, адже є певні норми, з яких можна взяти ці дані:

  1. Освітлення (1.5 мм²) – Автомат 10 А.
  2. Розетки, балкони, кондиціонери (2.5 мм²) – Автомат 16 А.
  3. Електрична духовна шафа (4 мм²) – Автомат 20 А.
  4. Водонагрівачі та варильна панель – Автомат 32 А.

Головне зрозуміти, що автомат захищає дроти від надмірного перегріву, а не якийсь побутовий прилад від стрибка напруги. При вчасному вимиканні автомат захищає кабель від передчасного руйнування. Варто врахувати, що жоден автомат не вимикається при струмі, що на ньому написано. Оскільки на автоматі вказано номінальний струм, а не той, що призведе до спрацьовування. Спрацьовування відбуватиметься виходячи з величин, що відносяться до того чи іншого автомата.

Типи автоматів

Автоматичний вимикач

Для розеток чудово використовувати автомати категорії “В”. Вони чудово поводяться при короткочасних навантаженнях, але при серйозних навантаженнях вони моментально відключають електричні ланцюги і врятують проводку. Для освітлення добре використовувати як категорію “В” так і категорію “С”, так як освітлення – це звичайне резистивне навантаження. Для силових приладів, живлення лоджії, кондиціонерів підійде автомат категорії «С», оскільки в таких приладах немає великих пускових струмів та великих пікових навантажень. Та й ціна таких автоматів менша, ніж автоматів категорії «В». Автомати категорії «D» у квартиру краще не застосовувати, оскільки такі автомати малочутливі та здатні витримувати величезний пусковий струм та великі навантаження. Їх краще застосовувати на заводах, де встановлені великі мотори та потрібен великий пусковий струм.

З’єднання кабелів. Висновок

У побуті кабель перетином 1.5 мм і 2 мм можна з’єднувати тільки за допомогою клемника. Кабель завтовшки перетину від 4 мм² потрібно вести від щитка до навантаження без будь-яких розривів. Для створення якісного електромонтажу, підбирайте правильні дроти та автомати, використовуйте якісні, оригінальні клемники! На подяку Ви отримаєте якісний та довговічний електромонтаж!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.