Ремонт квартир в Ірпені, Бучі

(095) 215-67-83

(095) 466-16-42

(097) 775-35-62

Як правильно підключити ПЗВ?

 

Схема підключення ПЗВ та автоматів в електричному щиті складається заздалегідь проектуючим спеціалістом, а в деяких випадках – електриком-монтажником.
Звернемо вашу увагу на те, що електрик, що встановлює пристрої захисту, повинен бути компетентним, з досвідом такого монтажу.
Сучасним висококваліфікованим електрикам, які мають досвід роботи з різним професійним електрообладнанням, не складе великої праці правильно підключити ПЗВ.

 

Підключення ПЗВ в однофазній та трифазній мережах

У двопровідній мережі розподілу, де використовуються L-провідник (фаза) та N-провідник (нейтраль), застосовується схема підключення ПЗВ без заземлення.
Такий спосіб підключення застосовується переважно у будинках старої будівлі, де немає заземлення.

Варіанти підключення ПЗВ в однофазній мережі

 • Схема №1 – загальне ПЗВ для 1-фазної мережі

  Варіант схеми підключення ПЗВ у квартирі без заземлення.

  ПЗВ встановлюється в електричний щит на вході силової лінії.
  У схемі ПЗВ знаходиться між вступним 2-полюсним автоматом та іншими розподільними 1-полюсними автоматичними вимикачами.
  У даному випадку ПЗВ забезпечить захист всіх ліній, що відходять, якщо виникне струм витоку.
  Дана схема підключення ПЗВ без землі має один недолік – оскільки пристрій захисту загальний, один на всі лінії, при аварійній ситуації не можна буде точно визначити, на якій лінії несправність.

   

   

 • Схема №2 – загальне ПЗВ для 1-фазної мережі + лічильник + заземлення

  У цьому варіанті представлена схема підключення ПЗВ із заземленням в однофазній мережі з електричним лічильником.

  Зверніть увагу, що в сучасних пристроях захисту, щоб правильно підключити ПЗВ, немає необхідності монтажу провідників живлення тільки строго зверху або строго знизу пристрою.
  У сучасних апаратах допускається підключення провідників живлення як зверху, так і знизу, але в будь-якому випадку щоб уникнути помилки при підключенні ПЗВ, уважно ознайомтеся з технічним паспортом пристрою.

 • Схема №3 – загальне ПЗВ для 1-фазної мережі + групові ПЗВ

  Схема підключення ПЗВ у квартирі, де загальне ПЗВ скомбіноване з груповими пристроями захисту, є однією з найпрактичніших і найзахищеніших. У цій схемі захисна функція по витоку струму групових пристроїв дублюється (страхується) загальним ПЗВ.
  У такій схемі доцільно підібрати пристрої захисного відключення так, щоб при аварійній ситуації вони не спрацьовували одночасно – дотримати селективність у підборі ПЗВ.

   

  Плюсы: це найбезпечніша схема підключення ПЗВ та дифавтомата, оскільки кожна лінія захищена від витоків струму окремо та загалом.

  Минусы: ПЗВ, схема підключення яких передбачає захист окремо виділених груп, має два фактори, які обов’язково потрібно враховувати – велика кількість місця в електричному щиті і збільшення загального бюджету на закупівлю такої кількості обладнання.

Варіанти підключення ПЗВ у трифазній мережі

 • Схема №1 – загальне ПЗВ для 3-фазної мережі + групові ПЗВ

  Нижче показана схема підключення трифазного ПЗВ на вводі, після введення автоматичного вимикача.
  Також у схемі присутні окремі групові захисні пристрої – однофазне та трифазне ПЗВ. Селективність дотримана за чутливістю до струмів витоку, на вступному – 300мА, а на груповому – 30мА.

 • Схема №2 – загальне ПЗВ для 3-фазної мережі + лічильник

Перед монтажними роботами рекомендуємо ознайомитися з усіма інструкціями до апаратів захисту, що підключаються.

 

 

Уважність та дотримання всіх приписів забезпечать вам безпеку та правильне підключення ПЗВ.

 

Вибір та схеми підключення ПЗВ в однофазній мережі

Здрастуйте, шановні читачі та гості сайту «Нотатки електрика».

У сьогоднішній статті я розповім Вам про різні варіанти схем підключення ПЗВ (пристрій захисного відключення) в однофазній мережі, а також про вибір його номінального струму і диференціального струму (струму витоку) в залежності від схеми підключення.

Для більш наочного розуміння матеріалу необхідно розглянути конкретні варіанти, починаючи з найпростіших і стандартних схем і, закінчуючи, окремими випадками.

1. Вступне ПЗВ

Припустимо, що у нас у квартирі встановлений вступний автоматичний вимикач з номінальним струмом 40 (А) і ми хочемо захистити всіх споживачів квартири одним загальним ПЗВ. Воно ж вважатиметься і називатиметься вступним ПЗВ.

 

 

І це вірно! Закривати очі на електробезпеку у своєму будинку, а також на вимоги ПУЕ.

 

7.1.71), я вважаю неправильним і навіть небезпечним.

 

 

До речі, прошу звернути увагу на електричний щит. Це чергова новинка від компанії IEK – металевий розподільний щит ЩРн серії PRO. Про переваги та виявлені недоліки даного щита я розповім Вам найближчим часом. Якщо не хочете пропустити нові випуски статей, підписуйтесь на розсилку сайту.

 

Оскільки розмова зайшла про щити, то нагадаю Вам, що нещодавно я вже робив докладний огляд пластикового щита серії PRIME від IEK, який мене досить вразив.

 

Схема представленого щита досить проста. Живильна фаза приходить на клему (1) лічильника електричної енергії, а нуль – на клему (3). З клеми (2) фаза йде на верхню клему вступного автомата, а з нижньої клеми – на верхню клему середнього відходить автомата, з’єднаного з сусідніми автоматами за допомогою сполучної гребінки.

 

 

З клеми (4) лічильника електричної енергії нуль йде на загальну нульову шину(N).

 

 

 

 

Ввідне ПЗВ необхідно підключити відразу ж після ввідного автомата, а вже після нього підключити групові автомати на лінії, що відходять (розетки, освітлення, тепла підлога та інше електрообладнання). Виглядатиме це таким чином.

 

Живильна фаза приходить на клему (1) лічильника електричної енергії, а нуль – на клему (3). З клеми (2) фаза йде на верхню клему вступного автоматичного вимикача, а з нижньої клеми – на верхню клему (1) вступного ПЗВ. З нижньої клеми (2) ПЗВ фаза йде на верхню клему середнього відходить автомата, з’єднаного з сусідніми автоматами за допомогою гребінчастої шини. З клеми (4) лічильника електричної енергії нуль йде на верхню клему (N) ПЗВ, а з нижньої клеми (N) ПЗВ – на загальну нульову шину (N).

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.